وزیر علوم: مدیران حقوقی مرجع هدایت و تصمیم‌گیری قانونی در آموزش عالی هستند

بدون دیدگاه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که مدیران حوزه حقوقی موسسات آموزش عالی، مرجع هدایت و تصمیم‌گیری قانونی هستند، اظهار داشت: مدیران حقوقی نه تنها تصمیم‌های حقوقی وزارت علوم را با مقررات تطبیق می‌دهند، بلکه نقش هدایتی‌ برای رییس مجموعه خود دارند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در این نشست که روز یکشنبه در محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، گفت: مدیران حقوقی، مرجع مشورتی صادق در اختیار رییس هر مجموعه‌ای هستند و هر مدیری از این مشورت استفاده کند، با مشکلات کمتری مواجه می‌شود.

وزیر علوم، با تاکید بر اهمیت توجه به تفریغ بودجه گفت: تفریغ بودجه یعنی اینکه اعتبارات بودجه چه مقدار در جای خود و مطابق قوانین، درست هزینه می‌شود؛  بسیاری از مدیران تجربه مدیریت مالی را ندارند و ممکن است بعدها در این زمینه با مشکل مواجه شوند که در حوزه مشاوره های مدیران حقوقی بیشترین کمک را به مدیران می کند.

وی خاطرنشان کرد: مدیران دفتر حقوقی می‌توانند در این بخش کمک کنند. چون روسا می‌روند و می‌آیند، ولی تجربه بدنه حقوقی باقی می‌ماند.

دکتر زلفی گل به روسای دانشگاهها توصیه کرد : در  تصمیم گیری ها؛ بخشنامه ها، قراردادها و مسائلی که به نوعی با قوانین سرو کار دارد حتما از نظرات کارشناسی دفتر حقوقی خود استفاده کنند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.