مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌ها برگزار شد

بدون دیدگاه

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با حضور رئیس جمهور، معاونان علمی و فناوری، زنان و امور خانواده و وزرای علوم و بهداشت در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا (س)، برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی زلفی‌گل در این مراسم ضمن پاسداشت آغاز بهار علم و دانش گفت: 60 درصد دانشجویان کشور را دختران تشکیل می دهند و حضور قابل ملاحظه بانوان در آموزش عالی به خاطر شرایطی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم کرده است.

وی تاکید کرد: باید قدر نظام جمهوری اسلامی ایران که برخاسته از خون هزاران شهید است را بدانیم.

وزیر علوم با تاکید بر تلاش و پشتکار دختران دانشجو برای موفقیت در مسیر کسب علم گفت: خداوند به هر انسانی استعدادهای خاصی عطا کرده است و هر کسی باید بکوشد استعداد و ظرفیت ویژه مختص خود را شناسایی کند و آن را برای دست یافتن به موفقیت‌های خود به‌ کار گیرد.

زلفی‌گل با اشاره به تنوع رشته‌های تحصیلی گفت: هر رشته تحصیلی زیبایی خاصی دارد و متفاوت با رشته‌های دیگر است و اگر دانشجویان در مفاهیم و نظریات رشته تحصیلی خود به صورت عمیق مطالعه و پژوهش کنند می‌توانند در رشته  و علم خود در دنیا و پیشرفت بشریت سهیم باشند.

وزیر علوم خطاب به دانشجویان نو ورود به دانشگاه گفت: بخشندگی خداوند بی‌نهایت است و اگر با توکل به ذات اقدسش، از خداوند چیزی را بخواهید قطعاً با رحمانیت آن را خواهد داد، آرزوهای بلند داشته باشید چرا که آرزوهای بلندتر باعث می‌شود تلاش بیشتری کنید.

این استاد دانشگاه و مقام مسئول با اشاره به اینکه والدین و معلمان در موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان و ورود به دانشگاه نقش مهم و اساسی  داشته اند بر احترام به والدین و معلمان و اساتید تاکید کرد و گفت: علم بدون اخلاق مفید نیست.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.