برگزاری مسابقه بزرگ شطرنج مجازی جام نوروز ویژه دانشجویان کشور

بدون دیدگاه

مسابقه بزرگ شطرنج مجازی جام نوروز ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور سراسر کشور با مشارکت کم نظیر دانشجویان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی کلیه مسابقات، به همت انجمن شطرنج فدراسیون و اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان مسابقه بزرگ شطرنج آن لاین، جام نوروز ویژه دانشجویان با شرکت ۴۰۲ دانشجو از ۵ بخش دانشگاهی وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور و جامع علمی کاربردی برگزار شد.
در این مسابقه که در ماده بلیتس برق آسا و با زمان ۳ دقیقه برای هر بازیکن برگزار شد دانشجویان در مدت ۹۰ دقیقه با هم به رقابت پرداختند و نتایج زیر به دست آمد.
استاد بزرگ اصغر گلی زاده از دانشگاه تبریز اول شد، استاد بین‌المللی بانوان وصال حامدی نیا از دانشگاه فردوسی مشهد به مقام دوم رسید، امیرعلی غفوریان از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی سوم شد واستاد بین المللی محمد امین مولایی ازدانشگاه شهید بهشتی، سینا علافان ازدانشگاه فرهنگیان و وحید نوروزی ازدانشگاه تهران به ترتیب چهارم تا ششم شدند.
از نکات قابل توجه این مسابقه مشارکت و تقابل خیل عظیم شطرنجبازان مبتدی که شاید این بازی را در همین هفته فراگرفته بودند با بازیکنان تیم ملی و اساتید بزرگ(GM) و اساتید بین‌المللی(IM) بود که تجربه فراموش نشدنی برای آنها به وجود آورده بود و این مسابقه، یکی از پرجمعیت‌ترین رقابت‌های ورزشی آنلاین در رشته شطرنج بود.
این مسابقه زیر نظر داور بین‌المللی خاطره عزیزی و محمد ابراهیم زاده دبیر انجمن شطرنج فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و رئیس انجمن اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان برگزار شد.
گفتنی است از سوی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به نفرات برتر، حکم قهرمانی و جایزه اهداء خواهد شد.

 

تاریخ برگزاری مسابقات جهانی تابستانی دانشجویان (یونیورسیاد) در سال ۲۰۲۱ اعلام شد
فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی، به دنبال تغییر مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو تاریخ جدید رقابتهای یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان را اعلام کرد.
پس از اعلام تاریخ جدید برگزاری مسابقات المپیک توکیو، فدراسیون بین‌المللی ورزش دانشگاهی (فیزو) تاریخ جدید برگزاری یونیورسیاد را ۱۸ الی ۲۹ آگوست ۲۰۲۱ (با دو روز تاخیر) مصادف با ۲۷ مرداد الی ۷ شهریور ۱۴۰۰ اعلام کرد.
پیش‌بینی می‌شود سی و یکمین یونیورسیاد تابستانی با مشارکت بیش از ده هزار دانشجوی ورزشکار از ۱۵۰ کشور برگزار شود.
اولگ ماتیسین رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی گفت: ۲۰۲۱ سال شگفت‌انگیز بازی‌های چندرشته‌ای خواهد بود. ورزشکاران المپیکی که دانشجو هم هستند این فرصت خواهند داشت تا در یک سال در ۲ رویداد مهم که در آسیا برگزار می‌شود، شرکت کنند.
سی و یکمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان تابستان سال ۲۰۲۱ در چنگدوی چین در ۱۸ رشته ورزشی برگزار خواهد شد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.